Νέα

ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (LINKS) sticky icon

Τα προπτυχιακά μαθήματα του Τμήματος Φιλολογίας αρχίζουν τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2020.
Στον ακόλουθο πίνακα μπορείτε να βρείτε τα links όλων των τηλεμαθημάτων (των ζωντανών μαθημάτων μέσω υπολογιστή) που προσφέρονται από τους Τομείς Κλασικών Σπουδών και Μεσαιωνικών και Νεοελληνικών Σπουδών.
Για τα αντίστοιχα μαθήματα που προσφέρονται από τον Τομέα Γλωσσολογίας, παρακαλούμε να συμβουλευτείτε την ανακοίνωση του Τομέα, η οποία είναι αναρτημένη στη στήλη ΝΕΑ στην ιστοσελίδα του τμήματος ή να πάτε απευθείας στη διεύθυνση: (
Συνημμένο:

Ανακοίνωση ΛΦΙ 125 (διδ. Αραμπάπασλης) νέος σύνδεσμος μαθήματος

Λόγω του μεγάλου αριθμού εγγεγραμμένων φοιτητών στο μάθημα, οι τηλεδιασκέψεις θα γίνονται τις προγραμματισμένες ώρες με τη χρήση της πλατφόρμας Skype for Business στον εξής σύνδεσμο:

ΑΕΦ 141 (Ε. Αλεξίου) - νέος σύνδεσμος

Από την Παρασκευή, 20/11, τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται στον ακόλουθο σύνδεσμο:  https://authgr.zoom.us/j/

ΝΕΦ 203 (Διδάσκουσα Ε. Χ. Πέτκου) - ΜΑΘΗΜΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗΣ .

ΝΕΦ 203 (Διδάσκουσα Ε. Χ. Πέτκου) - ΜΑΘΗΜΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗΣ
Την Τετάρτη 18/11 θα γίνει μάθημα αναπλήρωσης (13.30-16.00).

Ανακοίνωση για το μάθημα ΛΦΙ 125 (Συμβασιούχος διδάσκων)

Tα μαθήματα για το ΛΦΙ 125 θα συνεχιστούν από το συμβασιούχο διδάσκοντα την Παρασκευή 13/11, αλλά σε ΝΕΑ ΩΡΑ (18:30). Παρακαλούνται οι φοιτητές που ανήκουν στο ακροατήριο να συνδεθούν στην εικονική αίθουσα διδασκαλίας χρησιμοποιώντας τον παρακάτω υπερσύνδεσμο:

Αραμπάπασλης Κώστας

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΛ1 ΤΜΗΜΑ ΠΕΜΠΤΗΣ

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΛΙ, ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΠΕΜΠΤΗΣ, ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΟΥΝ ΣΤΙΣ 9:00 π.μ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΛ Ι

Τα μαθήματα ξεκινούν την επόμενη εβδομάδα σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 Νοεμβρίου, 9 π.μ.-11 π.μ. (Διδ. Μαρία Σακελλαρίου): Α - ΚΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 Νοεμβρίου, 9 π.μ.-11 π.μ. (Διδ. Σοφία Σαχπεκίδου): Σ - Ω

ΠΕΜΠΤΗ 12 Νοεμβρίου, 9 π.μ.-11 π.μ. (Διδ. Βασιλική Κωστοπούλου): ΚΕ - Ρ

Καλούνται οι φοιτητές του τμήματος της Δευτέρας να συνδεθούν στο link:

Ανακοίνωση για το ΛΦΙ 125 (πρώην τμήμα Καρακάση)

ΛΦΙ 125 Ανακοίνωση επανέναρξης παραδόσεων (διδ. Καρακάσης)

Τα μαθήματα για το ΛΦΙ 125 που είχαν ξεκινήσει με διδάσκοντα τον κ. Καρακάση θα συνεχιστούν από το συμβασιούχο διδάσκοντα την Παρασκευή 13/11, την προγραμματισμένη ώρα (8:30 π.μ.).

ΑΕΦ101 ΚΑΙ ΑΕΦ103 (ΣΑΡΙΣΧΟΥΛΗ)_ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ELEARNING

Οι φοιτητές που παρακολουθούν τα μαθήματα ΑΕΦ101 και 103 (ΣΑΡΙΣΧΟΥΛΗ) παρακαλούνται να αυτοεγγραφούν στην πλατφόρμα των αντίστοιχων μαθημάτων στο elearning (δεν απαιτείται κωδικός) με τους Ιδρυματικούς τους λογαριασμούς. Η πρόσβαση στα μαθήματα μέσω της λειτουργίας «Σύνδεση ως επισκέπτης» έχει απενεργοποιηθεί.

ΝΕΦ 203 (Διδάσκουσα Ε. Χ. Πέτκου)

Την Τετάρτη 4/11 θα γίνει μάθημα αναπλήρωσης (9.00-10.30, το πρωί) με χρήση του link του μαθήματος στην πλατφόρμα zoom.