Νέα

Διαδικασία ολοκλήρωσης εγγραφών πρωτοετών στο Τμήμα Φιλολοογίας AΠΘ

8-15 Οκτωβρίου 2020

Αγαπητές φοιτήτριες, Αγαπητοί φοιτητές,

Σας ενημερώνουμε ότι την περίοδο 8-15 Οκτωβρίου θα ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής σας στο τμήμα Φιλολογίας του ΑΠΘ.

1ο ΒΗΜΑ:

Δηλώσεις μαθημάτων 2020-2021 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ sticky icon

ΤΜΗΜΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ Α.Π.Θ.

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2020-2021

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΛΗΨΗΣ ΠΤΥΧΙΟΥ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020 sticky icon

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΤΜΗΜΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

Οι φοιτητές που πρόκειται να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους μετά την τρέχουσα εξεταστική περίοδο(Σεπτεμβρίου) θα πρέπει να καταθέσουν στη Γραμματεία του Τμήματος μέχρι και τις 20/10/2020 τα κάτωθι δικαιολογητικά:

1. Αίτηση ορκωμοσίας (επισυνάπτεται.)

2. Βεβαίωση από τη Βιβλιοθήκη του Τμήματος περί μη ύπαρξης οφειλής στο Σύστημα Βιβλιοθηκών    του ΑΠΘ.

ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (LINKS) sticky icon

Τα προπτυχιακά μαθήματα του Τμήματος Φιλολογίας αρχίζουν τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2020.
Στον ακόλουθο πίνακα μπορείτε να βρείτε τα links όλων των τηλεμαθημάτων (των ζωντανών μαθημάτων μέσω υπολογιστή) που προσφέρονται από τους Τομείς Κλασικών Σπουδών και Μεσαιωνικών και Νεοελληνικών Σπουδών.
Για τα αντίστοιχα μαθήματα που προσφέρονται από τον Τομέα Γλωσσολογίας, παρακαλούμε να συμβουλευτείτε την ανακοίνωση του Τομέα, η οποία είναι αναρτημένη στη στήλη ΝΕΑ στην ιστοσελίδα του τμήματος ή να πάτε απευθείας στη διεύθυνση: (
Συνημμένο:

ΝΕΦ 203 ΙΑΤΡΟΥ

ΝΕΦ 203 νέος σύνδεσμος: https://meet.google.com/nxd-tqdw-aqh

ΑΕΦ 512 (Π. Κυριάκου)

Παρακαλούνται οι φοιτήτριες/τές που σκοπεύουν να πάρουν το μάθημα να στείλουν ηλεκτρονικό μήνυμα στη διδάσκουσα και να δουν το σχεδιάγραμμα του μαθήματος στο elearning. Η πρόσβαση είναι ελεύθερη. Μια πρώτη συνάντηση γνωριμίας και ενημέρωσης θα γίνει στο γραφείο της διδάσκουσας (210 νκ) τη Δευτέρα, 19/10, 17.00.