ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΛ II ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Β' ΕΞΑΜΗΝΟΥ sticky icon

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΛ II ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Β' ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Έναρξη : Τετάρτη 3 και Πέμπτη 4 Απριλίου

Tα σεμινάρια ΠΛΙΙ (Ψηφιακά Μέσα στις  Φιλολογικές Σπουδές) συνιστούν  διδακτική ενότητα με το μάθημα ΓΛΩ 304 και η παρακολούθησή τους είναι υποχρεωτική.

Το σεμινάριο ΠΛ ΙΙ θα προσφερθεί σε τέσσερα τμήματα.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024 sticky icon

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024

Παρακαλούμε δείτε τα επισυναπτόμενα αρχεία.

Αναπλήρωση μαθήματος ΑΕΦ102 (Σ-Ω, Ρεγκάκος/Οικονομάκη).

Το μάθημα ΑΕΦ102 (Σ-Ω) θα γίνει την Πέμπτη 28/3, 8.30-11.00 στην αίθουσα 108.

Διατμηματικά ταχύρρυθμα μαθήματα Τουρκικής γλώσσας του ΚΔΞΓ ΑΠΘ

Επιισυνάπτεται ανακοίνωση διατμηματικού ταχύρρυθμου μαθήματος Τουρκικής Γλώσσας (επίπεδο Α1) του Κέντρου Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών ΑΠΘ.
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων μέχρι 28/3/2024.

Σεμινάριο ΠΜΣ Νεοελληνικής Φιλολογίας (Τρίτη 26-3-2024)

Την Τρίτη 26 Μαρτίου (ώρα 19:00) θα πραγματοποιηθεί διάλεξη της κυρίας Αλεξάνδρας Σαμουήλ, Καθηγήτριας Νεοελληνικής Φιλολογίας στο Πανεπιστήμιο Κύπρου, με θέμα "Ο εγγονοπουλικός 'Jeff το μέγα αυτόματον": Από το Isle of Man στη Φρυγία και από εκεί στην Ιταλία". Η διάλεξη φιλοξενείται στον κύκλο σεμιναριακών συναντήσεων (Colloquium) του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών στη Νεοελληνική Φιλολογία του Τομέα ΝΕΣΣ.

Συνημμένο:

ΙΚΥ - Χορήγηση 3 προπτυχιακών υποτροφιών από τα έσοδα του Κληροδοτήματος "Κλέαρχου Τσουρίδη" για το ακαδ. έτος 2022-2023

Δημοσιεύθηκε η υπ΄ αριθμ. πρωτ.: 2782/15.03.2024(ΑΔΑ: 6ΩΨΚ46ΝΚΠΔ-ΣΡΖ) Προκήρυξη Επιλογής Υποτρόφων χωρίς Διαγωνισμό για τη Χορήγηση ΤΡΙΩΝ (3) ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ για Προπτυχιακές Σπουδές στην Ελλάδα  από τα Έσοδα του Κληροδοτήματος «ΚΛΕΑΡΧΟΥ ΤΣΟΥΡΙΔΗ», ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ 2022-2023.

1ο Διεθνές Παιδαγωγικό Συνέδριο Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας - Νέα καταληκτική ημερομηνία υποβολής περιλήψεων

1ο Διεθνές Παιδαγωγικό Συνέδριο Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας με τίτλο: «Σχολικό κλίμα: Σύγχρονες προκλήσεις και προοπτικές» - Νέα καταληκτική ημερομηνία υποβολής περιλήψεων

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2024-25

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΗΣ - ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Μετά από απόφαση του κ. Κοσμήτορα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα δια ζώσης  μαθήματα στη Σχολής μας θα ξεκινήσουν την Τρίτη 19-3-2024 .

ΑΕΦ 102 – Τμήμα Χρήστου Τσαγγάλη (Όμηρος, Ιλιάδα)

ΑΕΦ 102 – Τμήμα Χρήστου Τσαγγάλη (Όμηρος, Ιλιάδα)

Το μάθημα της Τετάρτης (13/3) θα διεξαχθεί διαδικτυακά σύμφωνα με το πρόγραμμα.

Ο υπερδεσμός και τα σχετικά στοιχεία, όπως και το υλικό μαθήματος, βρίσκονται στο e-learning

(για το ΑΕΦ 102 - Χ.Τσαγγάλης).

έναρξη μαθημάτων, ΛΦΙ 572

ΛΦΙ 572

Το μεταπτυχιακό μάθημα ΛΦΙ 572, Φιλοσοφία: ειδικά θέματα, θα ξεκινήσει την επόμενη Παρασκευή 22 Μαρτίου.

Η διδάσκουσα

Δ. Τσιτσικλή

ΛΦΙ 126 - Χρ. Τσίτσιου

ΛΦΙ 126 – Τμήμα Χρυσάνθης Τσίτσιου