Προκήρυξη Θέσης Εκπαιδευτικού Νέας Ελληνικής Γλώσσας στο Tiajin Foreign Studies University της Κίνας

Στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του ΑΠΘ με το Πανεπιστήμιο της Κίνας Tianjin Foreign Studies University, περιήλθε στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων η παρακάτω ηλεκτρονική αλληλογραφία, με το συνημμένο της.

Αφορά προκήρυξη θέσης εκπαιδευτικού Νέας Ελληνικής Γλώσσας, για διδασκαλία της Ελληνικής γλώσσας επιπέδου Β1 και Β2.
Τα προσόντα που απαιτούνται όπως και οι παροχές (μισθός, στέγαση , ασφάλιση κ.λ.π) που θα έχει ο διδάσκων, αναφέρονται αναλυτικά στο συνημμένο αρχείο.
Η προκήρυξη απευθύνεται σε πτυχιούχους, σε κατόχους μεταπτυχιακού τίτλου ή και σε διδάκτορες.
Όπως αναφέρεται εντός της προκηρύξεως το συμβόλαιο εργασίας θα είναι για ένα έτος με δυνατότητα ανανέωσης για περαιτέρω εργασία.

Οι τυχόν ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να επικοινωνήσουν απευθείας με την κ. Ζωή (Denise Zhang) στην ηλεκτρονική διεύθυνση: denisezhang@tjfsu.edu.cn , αποστέλλοντας  επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος και βιογραφικό σημείωμα το συντομότερο δυνατόν, δεδομένου ότι η σύμβαση εργασίας ξεκινά την 1η Σεπτεμβρίου 2024.