Προκήρυξη υποτροφίας για συμμετοχή σε Θερινό Σχολείο του University of Ulsan, Korea (30/6 - 27/7/2023)

Στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του Α.Π.Θ.  με το University of Ulsan, της Κορέας, προσφέρεται μία (1) υποτροφία σε άριστο προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό φοιτητή  του Α.Π.Θ. για παρακολούθηση Θερινού Σχολείου στο εν λόγω Πανεπιστήμιο, στο διάστημα από 30 Ιουνίου έως και 27 Ιουλίου 2023 (4 εβδομάδες).

Η υποτροφία καλύπτει: το κόστος συμμετοχής στο Θερινό Σχολείο, την διδακτική ύλη, εκπαιδευτικές επισκέψεις και εκδρομές τα Σαββατοκύριακα και κάποια γεύματα κατά την διάρκεια των εκδρομών.

Όποιος επιλεγεί θα πρέπει να καλύψει εξ ιδίων το κόστος:
α) διαμονής (στον ξενώνα του Πανεπιστημίου, σε δίκλινα δωμάτια με μπάνιο:  500 USD)
β) οδοιπορικών εξόδων, και
γ) διατροφής

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές παρακαλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση έως την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2023.
Σε περίπτωση περισσοτέρων υποψηφιοτήτων, η Επιτροπή Διεθνών Σχέσεων θα προβεί στην επιλογή του πλέον αρίστου και θα αποστείλει κατόπιν την αίτησή του με τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο University of Ulsan.

Eπισυνάπτεται το απαραίτητο πληροφοριακό υλικό.