ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΛ II ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Β' ΕΞΑΜΗΝΟΥ sticky icon

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΛ II ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Β' ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Έναρξη : Τετάρτη 3 και Πέμπτη 4 Απριλίου

Tα σεμινάρια ΠΛΙΙ (Ψηφιακά Μέσα στις  Φιλολογικές Σπουδές) συνιστούν  διδακτική ενότητα με το μάθημα ΓΛΩ 304 και η παρακολούθησή τους είναι υποχρεωτική.

Το σεμινάριο ΠΛ ΙΙ θα προσφερθεί σε τέσσερα τμήματα.

Δυνατότητα σπουδών κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2024-25, μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών του ΑΠΘ στο Stockton University των ΗΠΑ

ΘΕΜΑ: Δυνατότητα σπουδών κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2024-25, πέντε (5) μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών του ΑΠΘ στο Stockton University των ΗΠΑ

Προκήρυξη Erasmus+ για Πρακτική Άσκηση ακαδ. έτος 2024-2025

Το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων ενημερώνει ότι έχει ξεκινήσει η περίοδος υποβολής αιτήσεων για θέσεις πρακτικής άσκησης στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ για το ακαδ.

Αναγόρευση του καθηγητή του Πανεπιστημίου του Cambridge PAUL A. CARTLEDGE σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Φιλολογίας (Τετάρτη 15 Μαΐου 2024, 12:00 μ.)

Την Τετάρτη 15 Μαΐου 2024 ώρα 12.00 θα πραγματοποιηθεί η τελετή αναγόρευσης του καθηγητή Paul Α. Cartledge σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Α.Π.Θ..
Η τελετή θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Τελετών του παλαιού κτιρίου της Φιλοσοφικής Σχολής.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΩΝ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ

Οι βιβλιοθήκες του Τμήματος Φιλολογίας θα λειτουργήσουν κατά τις γιορτές του Πάσχα σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Βιβλιοθήκη Κλασικών Σπουδών

Μ. Δευτέρα έως Μ. Τετάρτη:        9 π.μ. – 2 μ.μ.

Τετάρτη 8 και Πέμπτη 9 Μαΐου:    9 π.μ. – 2 μ.μ.

Βιβλιοθήκη ΜΝΕΣ