Εξετάσεις Αγγλικών τμήμα Φιλολογίας Σεπτέμβριος 2020

English Language Classes

Announcement

September 2020

Students (old programme) registered and interested in taking the English 1 (ΓΑΓ 001), English 2(ΓΑΓ 002), English 3 (ΓΑΓ 003) and English 4 (ΓΑΓ 004) exams should email the instructor by and no later than August 25, 2020. The material for the above classes can be found at Ξηρογρφία (Μελενίκου 3).

The exams will be conducted orally only and will be held on Monday, August 31, 2020 starting in the morning of that day. A schedule will be made which will be sent to the interested students. Students taking part in these oral exams need to have a web cam and a microphone and show their student identity card to the teacher on the day of the exams. Participating students will receive the schedule along with the skype for Business link before August 31, 2020.

The exam will be conducted in English.

Instructor: Dr C. Kontoulis

Email: cleopatr@lance.auth.gr