Σεμινάριο ΠΛΙ (φοιτητές Α' εξαμήνου)

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΛΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Α' ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Έναρξη: τη δεύτερη εβδομάδα του εξαμήνου

Tο επιμορφωτικό σεμινάριο Πληροφορικής για Φιλολόγους (ΠΛΙ) συνιστά διδακτική ενότητα με το μάθημα ΓΛΩ 301 και η παρακολούθησή του είναι υποχρεωτική. Διαρκεί 10 ώρες (πέντε δίωρα). Η συμμετοχή στο σεμινάριο πιστοποιείται με βεβαίωση που είναι απαραίτητη για την επιτυχή ολοκλήρωση των υποχρεώσεων των φοιτητών/τριών στο μάθημα ΓΛΩ 301 και την καταχώριση της βαθμολογίας αυτού του μαθήματος στη μερίδα τους.

Το σεμινάριο ΠΛΙ θα προσφερθεί σε  14 τμήματα  και σε δύο χρονικές περιόδους:

• Από αρχές Οκτωβρίου έως μέσα Νοεμβρίου:  επτά τμήματα
  • Από μέσα Νοεμβρίου έως τις παραμονές Χριστουγέννων: επτά τμήματα

Οι φοιτητές/τριες θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή στο τμήμα που επιθυμούν. Οι αιτήσεις θα συγκεντρωθούν στην βιβλιοθήκη Μεσαιωνικών και Νέων Ελληνικών Σπουδών (208 νέου κτιρίου). Σε περίπτωση που κλείσει κάποιο τμήμα, οι φοιτητές/τριες θα παρακολουθήσουν το αντίστοιχο σεμινάριο της δεύτερης περιόδου.

Το πρόγραμμα κάθε τμήματος έχει ως εξής:

ΩΡΕΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ