ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2017

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΤΜΗΜΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2017

Η ορκωμοσία του Τμήματος Φιλολογίας θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 18.7.2017 στις 12:30, στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ.

Η Γραμματεία του Τμήματος θα δέχεται αιτήσεις για την ορκωμοσία από τη Δευτέρα 12 Ιουνίου.

Οι φοιτητές που έχουν καταθέσει αίτηση θα πρέπει να προσέλθουν στη Γραμματεία για να γίνει ο έλεγχος της καρτέλας τους αμέσως μετά την ανακοίνωση όλων των απαιτούμενων για κάθε φοιτητή βαθμολογιών (κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού).

Απαραίτητα δικαιολογητικά που θα πρέπει να προσκομίσουν κατά τον έλεγχο καρτέλας.

1. Ακαδημαϊκή ταυτότητα/πάσο
  2. Βεβαίωση από τη Βιβλιοθήκη του Τμήματος περί μη ύπαρξης οφειλής στο Σύστημα Βιβλιοθηκών του ΑΠΘ.
  3. Βεβαίωση διαγραφής από τις Φοιτητικές Εστίες για όσους διαμένουν σε αυτές.
  4. Ευρωπαϊκή Κάρτα Ασθενείας (για όσους φοιτητές μετακινήθηκαν με το πρόγραμμα ERASMUS).
  5. Βιβλιάριο Υγειονομικής Περίθαλψης (εφόσον έχει χορηγηθεί από το Τμήμα).

Με την ορκωμοσία χορηγούνται δωρεάν τα εξής:

• Ένα αντίγραφο πτυχίου.
  • Ένα πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας.
  • Βεβαίωση για την εφορία.
  • Παράρτημα Διπλώματος (Diploma Supplement).

Όσοι επιθυμούν το πτυχίο τους σε μεμβράνη πρέπει να προσκομίσουν παράβολο 32,00 ευρώ από την Τράπεζα Πειραιώς, αρ. λογαρ. 5272-041780-361.