Νέα

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Ε Μ Β Ο Λ Ι Μ Η     Ε Ξ Ε Τ Α Σ Τ Ι Κ Η

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΕ 2018

Η περίοδος διεξαγωγής της ηλεκτρονικής αξιολόγησης στο Τμήμα Φιλολογίας για το εαρινό εξάμηνο 2017-2018 είναι:

Για τα προπτυχιακά μαθήματα έως τις 01/06/2018.

Για τα μεταπτυχιακά μαθήματα έως τις 15/06/2018.

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ 2018

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΤΜΗΜΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ 2018

Η ορκωμοσία του Τμήματος Φιλολογίας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 30.3.2018 στις 12:30, στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ.

Η Γραμματεία του Τμήματος θα δέχεται αιτήσεις για την ορκωμοσία από τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου.

Ψηφιακές Ανθρωπιστικές Σπουδές στο ΑΠΘ με την Susan Schreibman - Τετάρτη 30 Μαΐου

Φοιτητικές εκλογές

Θεσσαλονίκη, 14/5/2018

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Τα μαθήματα του Τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής

ενόψει των φοιτητικών εκλογών ημέρα Τετάρτη 16 Μαΐου 2018 διακόπτονται.

Κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας η Γραμματεία του Τμήματος Φιλολογίας θα παραμείνει ανοιχτή

Ομιλία Professor Geoffrey W. Bakewell

Την Πέμπτη 10/5, ώρα 10.00, στην αίθουσα 201Α του νέου κτηρίου της Φιλοσοφικής Σχολής, θα πραγματοποιηθεί, στο πλαίσιο του μαθήματος ΑΕΦ 142 Φροντιστήριο Ι Ποίηση (διδ. Θάλεια Παπαδοπούλου), η ομιλία του

Geoffrey W. Bakewell

Υποτροφίες διμερών μορφωτικών συμφωνιών για σπουδές, έρευνα, γλώσσα στο εξωτερικό, ακ. έτους 2018-19

Γνωστοποιήθηκε στο Τμήμα Φιλολογίας από το Τμήμα Σπουδών ΑΠΘ ότι, σε συνέχεια της 26146/Ζ1/14.2.2018 Υ.Α. με την οποία προκηρύχτηκε το πρόγραμμα υποτροφιών χωρών της αλλοδαπής σε Έλληνες και Ελληνίδες υπηκόους, στο πλαίσιο διμερών μορφωτικών συμφωνιών, στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί η συμπληρωματική προκήρυξη, με ενεργούς συνδέσμους προς όλες τις απαραίτητες πληφορορίες, σχετικά με τις χώρες:

Σπουδαστήριο Γλωσσολογίας

Την Πέμπτη 19/4 και την Παρασκευή 20/4 το Σπουδαστήριο Γλωσσολογίας (309 πκ) θα παραμείνει κλειστό λόγω των εργασίων της 39ης Ετήσιας Συνάντησης του Τομέα Γλωσσολογίας.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΑΙΤΟΥΝΤΩΝ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ ΑΔΕΛΦΩΝ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ 2017-18

Οι επιτυχόντες αυτής της κατηγορίας θα πρέπει να προχωρήσουν στην καταχώρηση των στοιχείων τους στο ηλεκτρονικό σύστημα www.register.auth.gr από 16.4.2018 έως 23.4.2018.

Οι επιτυχόντες θα ενημερωθούν  μέσω  SMS για τη διαδικασία καταχώρισης στοιχείων στο register.auth.gr από το Κέντρο Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης.

ΓΣΓ 231 (Β. Καραφουλίδου)

Το μάθημα της Δευτέρας 16 Απριλίου δεν θα πραγματοποιηθεί. Θα αναπληρωθεί την Πέμπτη 19 Απριλίου, ώρα 16:00-18:30 στο αμφ. Α νκ. σε συνεργασία με τον Μ. Χρυσανθόπουλο.

Πρόγραμμα λειτουργίας βιβλιοθήκης κατά τις γιορτές του Πάσχα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ

Οι βιβλιοθήκες του Τμήματος Φιλολογίας θα λειτουργήσουν κατά τις γιορτές του Πάσχα σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Μ. Δευτέρα έως Μ. Τετάρτη:  9 π.μ. – 2 μ.μ.

Μ. Πέμπτη:  κλειστά

Τρίτη 10 Απριλίου:  κλειστά

Τετάρτη 11 έως Παρασκευή 13 Απριλίου:   9 π.μ. – 2 μ.μ.