ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΛ II ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Β' ΕΞΑΜΗΝΟΥ sticky icon

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΛ II ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ Β' ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Έναρξη : Τετάρτη 3 και Πέμπτη 4 Απριλίου

Tα σεμινάρια ΠΛΙΙ (Ψηφιακά Μέσα στις  Φιλολογικές Σπουδές) συνιστούν  διδακτική ενότητα με το μάθημα ΓΛΩ 304 και η παρακολούθησή τους είναι υποχρεωτική.

Το σεμινάριο ΠΛ ΙΙ θα προσφερθεί σε τέσσερα τμήματα.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024 sticky icon

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024

Παρακαλούμε δείτε τα επισυναπτόμενα αρχεία.

Ανακοίνωση - Κώστας Γιαβής

Μετά την επιτυχία της πρώτης συνάντησης της Λέσχης Ανάγνωσης, συνεχίζουμε αυτήν την Παρασκευή 19/4, 18:00-20:00 στο 205 νκ συζητώντας για Τα κατά Ροδάνθη και Δοσικλέα του Θεοδώρου Προδρόμου.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΛΩ 395

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΓΛΩ395 ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΤΗΣ ΠΤΥΧΙΑΚΗΣ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΙΑΣ 309 π.κ. ΑΠΟ ΤΙΣ 15/4/2024.

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ (309π.κ.)  ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 19/4/2024.

Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΙΒΛΕΠΟΝΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΜΣ ΡΙΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Τη Δευτέρα 15 Απριλίου 2024 στις 10:00 θα γίνει η δημόσια διαδικτυακή προφορική δοκιμασία της διπλωματικής μεταπτυχιακής εργασίας του κ. Νίκου Ρίζου, με θέμα «Η συντακτική δομή των ρημάτων εκπομπής με εναλλαγή προσωπικής  και απρόσωπης σύνταξης».

Σεμινάριο Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών στη Νεοελληνική Φιλολογία (Τρίτη 9-4-2024), Τμήμα Φιλολογίας ΑΠΘ

Tην προσεχή Τρίτη 9 Απριλίου 2024 (19:00) θα πραγματοποιηθεί διάλεξη του κυρίου Σωκράτη Νιάρου με θέμα "Ο πεζογραφικός αγροτισμός στον Τύπο της μεταξικής περιόδου". Η διάλεξη φιλοξενείται στον κύκλο σεμιναριακών συναντήσεων (Colloquium)
Συνημμένο:

Ανακοίνωση - Κώστας Γιαβής

"Ξεκινά μία καινούρια λέσχη ανάγνωσης λογοτεχνίας και κριτικών θεωρητικών κειμένων.  Η πρώτη συνάντηση θα γίνει στο γραφείο του κ. Γιαβή (205 ν.κ.) την Παρασκευή 5/4, 18:00-20:00. Θα διαβάσουμε (με μεγάλη συμπάθεια) Γκαίτε, Ιφιγένεια εν Ταύροις."

Κώστας Γιαβής

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - Πρόσκληση για τη χορήγηση δύο (2) υποτροφιών για μεταπτυχιακές σπουδές (επιπέδου Master) στην Ελλάδα στην Κλασική Φιλολογία - Κληροδότημα Ελένης Ψημένου

Πρόσκληση για τη χορήγηση δύο (2) υποτροφιών για μεταπτυχιακές σπουδές (επιπέδου Master) στην Κλασική Φιλολογία στην Ελλάδα με έναρξη το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025, από τα έσοδα του Κληροδοτήματος Ελένης Ψημένου.

Συνημμένο: